Leszek

60,00 

Gąska w stroju ludowym.

3 w magazynie

Opis


Dzień dobry.

 

Mam na imię Leszek. Mieszkam w małej miejscowości. Czas płynie tu wolniej, powietrze jest świeże, a krajobrazy przepiękne- istny raj dla gęsi! Jednak ta sielanka kończy się, gdy jest się gęsią z niepełnosprawnością intelektualną.

 

Chciałbym Wam opowiedzieć o trudnościach, z jakimi spotykamy się, mieszkając w małych miejscowościach. Przede wszystkim mamy utrudniony dostęp do specjalistów- terapeutów, logopedów, rehabilitantów, psychologów. Często razem z rodzicami musimy do nich dojeżdżać wiele kilometrów kilka razy w tygodniu. Wiecie, jakie jest to męczące? W szkołach trudno jest zorganizować dla nas odpowiednie wsparcie w postaci asystenta czy nauczyciela wspomagającego. A co, jeśli nie można chodzić do szkoły ogólnodostępnej? Pozostaje szkoła specjalna. W większym mieście. I internat, z dala od rodziny.

 

Oczywiście po skończonej edukacji wraca się do domu i w nim spędza większość czasu. No bo za daleko do specjalnych miejsc, gdzie można uczestniczyć w ciekawych, rozwijających zajęciach. A w domu można pomóc tacie w gospodarstwie, i tyle.

 

Trudne jest życie gęsi z niepełnosprawnością intelektualną w małych miejscowościach. Na całe szczęście wszystko stopniowo ulega zmianie, a dostęp do specjalistów i wsparcie z różnych stron są coraz większe. No i trzeba podkreślić, że my sami mamy coraz większy głos, nasze potrzeby są ważne i nie zgadzamy się na „zamykanie” w domach.

 

Zauważ, że osoby z niepełnosprawnością z małych miejscowości mają takie same potrzeby, jak inni- bądź jak GąskaPrzy zakupie prosimy o podanie wybranego przez siebie modelu (Gąski różnią się wzorem haftu na koszuli). W przeciwnym przypadku zostanie wysłana losowa Gąska.

 


WZÓR 1

 


WZÓR 2

 


WZÓR 3

 


 

Dodatkowe informacje

Wysokość

ok. 28 cm

Szerokość

ok. 11 cm

Długość nóg

ok. 19,5 cm

Waga

ok. 30 dag

Materiał

100% bawełna
wypełnienie antyalergiczne, kulka silikonowa
oczy: safety eye, tworzywo sztuczne

Ubranko

Czarny kapelusz wykonany z grubego filcu, z haftowaną wstążką.
Biała bawełniana koszula z aplikacją ręcznie wyszywaną haftem krzyżykowym.
Czarne bawełniane spodnie z lampasami z haftowanej wstążki.

Pranie

Można prać w pralce
program do tkanin delikatnych
temperatura maks 30 stopni C
UWAGA! Ubranka prać oddzielnie, ręcznie