Albert

50,00 

Gąska z plecakiem

2 w magazynie

Opis


Cześć!

Mam na imię Albert. Możecie spotkać mnie podróżującego po Warszawie w towarzystwie bardzo ważnej dla mnie osoby – asystenta osoby niepełnosprawnej. Dlaczego towarzyszy mi w podróży z domu do Ośrodka rehabilitacyjnego?

No niestety, ideałem nie jestem i w wiele miejsc nie potrafię dotrzeć samodzielnie. Z racji swojej niepełnosprawności mam bardzo duże problemy z zapamiętaniem trasy; zapominam, jakim autobusem czy tramwajem dojadę w określone miejsce, na jakim przystanku mam wysiąść, w którą stronę iść. Do pewnego momentu towarzyszyli mi rodzice, natomiast oni mają swoje życie, swoją pracę, a i dla mnie było to krepujące…

Postanowiłem coś z tym zrobić – rozpocząłem tzw. trening komunikacyjny. Polega on na nauce poruszania się po mieście różnymi środkami transportu, ćwiczeniu umiejętności rozpoznawania kierunków i stron świata, zaznajamiania się z najbliższą okolicą, ale i topografią miasta. Są już pierwsze efekty – niedawno sam poszedłem do sklepu (i wcale nie do tego najbliższego)  na zakupy i ani razu nie zabłądziłem! Być może nigdy nie osiągnę pełnej samodzielności w poruszaniu się po mieście, ale dla mnie ogromnym sukcesem będzie, jeśli nauczę się samemu docierać do miejsc dla mnie istotnych- szkoły, Ośrodka, sklepu, kościoła, przychodni zdrowia.

Aha, prawie bym zapomniał powiedzieć Ci czegoś bardzo ważnego – jeśli się zgubię, mogę się przestraszyć, czuć lęk, być zdezorientowanym i zestresowanym w takim stopniu, że nawet nie będę w stanie Ci powiedzieć, jak się nazywam, gdzie mieszkam czy gdzie próbuję dotrzeć. Ale pamiętaj – zawsze mam przy sobie karteczkę z informacją, kim jestem i z kim możesz się skontaktować w przypadku mojego zgubienia się. Zapytaj mnie o nią i pomóż mi, wtedy na pewno sobie poradzę.

Nie wyręczaj mnie, a wspieraj w mojej drodze do samodzielności.

Bądź jak Gąska!


Dodatkowe informacje

Wysokość

ok. 28 cm

Szerokość

ok. 11 cm

Długość nóg

ok. 19,5 cm

Waga

ok. 30 dag

Materiał

100% bawełna
wypełnienie antyalergiczne kulka silikonowa
oczy: safety eye, tworzywo sztuczne

Ubranko

Niebieska bluza z kapturem w drobny wzór
Spodnie w kolorze fuksji
Brązowy, otwierany plecak

Pranie

Można prać w pralce
program do tkanin delikatnych
temperatura maks 30 stopni C
UWAGA! Ubranka prać oddzielnie, ręcznie

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “Albert”

Twój adres email nie zostanie opublikowany.